۰۹۳۷۴۱۱۵۳۰۷
محصولات جدید هرروز اضافه می شوند, ما را دنبال کنید!
محصولات جدید هرروز اضافه می شوند, ما را دنبال کنید!
 ۰۹۳۷۴۱۱۵۳۰۷
برای مشاهده کتونی هایی که پرداخت درب منزل دارند، کلیک نمایید

ویژگی های یک کفش اسپرت مناسب در خرید از یک فروشگاه کفش اسپرت کدام است؟

اهمیت انتخاب و خرید کفش اسپرت مناسب از یک فروشگاه کفش اسپرت:

تخمین زده شده که هر کدام از ما در عمر خود به طور متوسط 5 برابر محیط زمین پیاده روی داریم، اما به ندرت به سلامت پاهای خود و انتخاب کفش اسپرت مناسب دقت می کنیم.

کفش به این علت مهم ترین قسمت از پوشاک ما محسوب می شود که ساعت ها وزن ما را تحمل می کند و نه لباس و نه شلوار تا این حد برای حفظ سلامتی ضرورت ندارند تا جایی که هر کدام از ما چه مرد چه زن حاضریم گران ترین لباس ها را برای خود انتخاب کنیم چون بیشتر دیده می شود و به قول معروف لباس ما شخصیت ماست!

اما برای خرید کفش اهمیت کمتری قائل هستیم. بنابراین دقت در خرید کفش اسپرت مناسب از یک فروشگاه کفش اسپرت از اهمیت بالایی برخوردار است. کفشی که متناسب با اندام بدن نباشد حتی ممکن است مشکلاتی در پاها، زانوها، باسن و کمر به وجود آورد.

 

هر کدام از ما در عمر خود به طور متوسط 5 برابر محیط زمین پیاده روی داریم
هر کدام از ما در عمر خود به طور متوسط 5 برابر محیط زمین پیاده روی داریم

ویژگی های یک کفش اسپرت خوب چیست؟

نمی توان با این ملاک که قیمت یک کفش گران است اینگونه تصور کرد که بهترین کفش اسپرت را انتخاب کرده ایم ، بلکه باید خودمان در انتخاب ویژگی های یک کفش مناسب از یک فروشگاه کفش اسپرت دقت کنیم. در انتخاب یک کفش اسپرت مناسب باید ویژگی های زیر را در نظر بگیریم:

پاشنه کفش چگونه باید باشد؟

پاشنه کفش باید نرم و پایدار باشد به طوری که مانع از حرکت های اضافی کفش در راستای عمودی و افقی شود تا در طولانی مدت باعث از بین رفتن کفش و به وجود آمدن دردهایی غیرمنتظره در نقاط مختلف پا نشود.

اندازه یک کفش اسپرت مناسب چگونه تعیین می شود؟

کفشی که انتخاب می کنید باید نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد و باید به گونه ای باشد که فیت پای شما باشد و در جلوی پا انگشتان پا را اذیت نکند، چون معمولا بعد از مدتی پای شما هم از جلو و عقب کفش و هم از دوطرف اصطلاحا جا باز می کند و نیاز به فضایی در حد 1 سانتی متر است تا احساس راحتی داشته باشد.

همچنین  یک کفش مناسب باید همیشه قابل تنظیم باشد پس کفش بنددار می تواند یک گزینه مناسب برای تنظیم اندازه کتونی به هنگام پوشیدن کفش باشد.

کفش بنددار می تواند یک گزینه مناسب برای تنظیم اندازه کتونی به هنگام پوشیدن کفش باشد
کفش بنددار می تواند یک گزینه مناسب برای تنظیم اندازه کتونی به هنگام پوشیدن کفش باشد

 

حداکثر پاشنه کفش چقدر باید باشد؟

حداکثر پاشنه کفش باید 2.5 سانتی متر بیشتر نباشد. در غیر این صورت پاشنه پا و مچ پا هنگام راه رفتن دچار عدم تعادل می شود و به مرور شما درد هایی را درپای خود احساس می کنید که گاهی اوقات به هیچ وجه قابل تحمل نیستند.

 

برآمدگی کف کفش نیز مهم است:

برآمدگی کف کفش نیز مهم است و یک کفش مناسب باید به اندازه کافی این برآمدگی را داشته باشد.  کفش هایی که خیلی صاف هستند و از  قوس کافی برخوردار نیستند ، به خصوص برای کسانی که پای صاف دارند ، مسئله ی مهمی است.

از آنجا که کفی ها اغلب بسیار نازک هستند ، بنابراین قوس کف کفش بسیار مهم است زیرا در این نوع کفش ها از طرف زمین مستقیماً نیرویی به کف پا  وارد می شود که می تواند منجر به ناراحتی در راه رفتن طولانی شود.

 

عمر مناسب یک کفش چقدر است؟

کفش اسپرت مناسب بسته به کیفیت و طراحی آن می تواند شما را تا 500 تا 650 کیلومتر پیاده روی همراهی کند. بنابراین دقت کنید برای حفظ سلامت پاهای خود به عمر کفش های خود دقت کنید و بعد از این که احساس کردید کفش شما بیش از اندازه کار کرده است، وقت آن رسیده است که به فکر خرید یک کفش اسپرت مناسب جدید باشید.

عمر مناسب یک کفش اسپرت چقدر است؟
عمر مناسب یک کفش اسپرت چقدر است؟

کفش چند کاره نخرید!

یک کفش اسپرت به دلیل استفاده ای که از آن می شود از جمله پیاده روی یا فعالیت ورزشی دارای زیره انعطاف پذیر و ارتجاعی است و برای حفظ کیفیت کفش خود از آن فقط برای فعالیت های مناسب آن استفاده کنید و مثلا برای محیط کار استفاده نکنید تا کارایی کفش از بین نرود و بهتر است کفش جداگانه ای برای کارهای دیگر در نظر بگیرید.

 

انتخاب کفش متناسب با فرم پای شما:

با اینکه همه ما دقیقا 10 انگشت در پاهای خود داریم ولی می دانیم پاهای افراد مختلف  فرم و شکل های مختلفی دارند و هر کفشی نمی تواند احساس راحتی در پای شما به وجود آورد. اکثر برندهای بزرگ از جمله کمپانی نایک و برندهای  معروف دیگر در حال حاضر یک مدل مناسب برای هر نوع پا ارائه می دهند. همچنین می توانید مقاله نایک فیت چیست؟ را در این باره مطالعه بفرمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *